Карантин у Києві не пом’якшать? Показники готовності областей до послаблення обмежень від МОЗу

Автор: | 22.05.2020


Зокрема, за даними МОЗу, у столиці перевищений показник інцидентності, тобто загальної кількості нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення – він складає 15,60 замість 12 .

Як бачимо, готовність до впровадження 2-го етапу послаблення карантину у міністерстві позначили галочкою, неготовність – хрестиком. Навпроти Києва стоїть хрестик.

Нагадаємо, 20 травня 2020 року Кабмін прийняв постанову “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”, що передбачає послаблення або припинення протиепідемічних заходів на території регіонів на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

Рішення приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні одночасно трьох ознак:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення). Має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%;
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

Читайте також: Юрій Назаров про розумне місто: “21 століття для Києва почалося у 2016 році. До цього взагалі нічого не було”

Як повідомлялось, влада Київщини оголосила, що не може впровадити пом’якшення саме через перевищення показника інцидентності – він складає 13,9 замість 12.

Источник